Wiemy jak trudno połapać się w gąszczu rozmiarów bielizny D+. Wprawne stanikomaniaczki, które niejeden stanik kupiły, są świadome jak wiele należy wiedzieć, aby w końcu dopasować wymarzony model we właściwym rozmiarze. My jako brafiterki znamy bardzo dobrze produkt, na którym pracujemy. Wiemy, które modele są luźniejsze w obwodzie w porównaniu z innymi stanikami, nawet tej samej firmy. Wiemy, które biustonosze mają płytsze miseczki od innych. W skrócie – wizyta u brafiterki pomoże ci zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Czasami jednak jesteśmy zmuszone kupić coś przez internet lub po prostu jesteśmy ciekawskie świata i chcemy wiedzieć więcej :). W tej notce podzielę się wskazówkami, które pomogą ci wybrać właściwy rozmiar w Bra Revolution.
Jak oznacza się rozmiar biustonosza?
Zdecydowana większość staników oznaczana jest przez producentów przez kombinację liczby i litery. Pierwszy człon rozmiaru symbolizuje obwód pod biustem. Druga część – litera – oznacza wielkość miski. Te dwa elementy dają jeden konkretny rozmiar biustonosza. Nie można analizować ich oddzielnie. Nie ma sensu proszenie o biustonosz w rozmiarze 75 (o to rzadko prosicie) albo w rozmiarze C (to już zdarza się zdecydowanie częściej).
Model Ana w rozmiarze 28E (60E) oraz 38E (85E)
Biorąc pod uwagę, że jeden rozmiar to kombinacja obwodu i wielkości miski, łatwo zauważyć, że żeby ten system działał, to rozmiarów musi być naprawdę sporo. Tu dochodzimy do miejsca, w którym warto zadać pytanie: gdzie są te wszystkie brakujące rozmiary w popularnych sieciówkach? Zamiast odpowiedzi, idziemy dalej. Zobaczmy, jak to wygląda u nas.
Jak się zmierzyć?
Żeby znaleźć odpowiedni rozmiar, oczywiście należy najpierw siebie zmierzyć. Jeżeli już to zrobiłaś lub po prostu wiesz jak to robić, to możesz śmiało ominąć ten akapit. Jeżeli zaś nie wiesz jak poprawnie zmierzyć obwód pod biustem i w biuście, to zapraszam do naszego poradnika: Znajdź swój rozmiar. Tam wszystkiego się dowiesz! Tymczasem idziemy dalej.
Rozmiarówka w Bra Revolution
OK, masz wymiary pod biustem i w biuście. Co teraz? Czas zajrzeć do naszej tabeli rozmiarów. W Bra Revolution posiadamy produkty brytyjskich marek. W związku z tym posługujemy się brytyjską rozmiarówką i tylko taką rozmiarówkę podajemy. Jeżeli odczytujesz z tabeli rozmiar 75/34 F, to jest to brytyjski rozmiar 34 F. Dla waszej świadomości, przy każdym oznaczeniu obwodu, podajemy wartość w centymetrach (75) oraz w calach (34). Nie oznacza to jednak, że twój rozmiar to tak zwane europejskie 75 F!
To bardzo ważne i już tłumaczę dlaczego. Przykładowo, byłaś u brafiterki, która dobrała ci stanik polskiej firmy, z którego dopasowania jesteś zadowolona. Na metce tego stanika odczytujesz 80H. Czy jest to 80/36 H w Bra Revolution? Absolutnie nie. Europejska rozmiarówka przyjęła oznaczenie misek kolejnymi literami alfabetu: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L i tak dalej. Brytyjska rozmiarówka, jak możesz zauważyć w naszej tabeli, ma inny system: AA, A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ, K. Tak zwane połówki, to żadne połówki, a pełne rozmiary. Zauważ, że nie ma rozmiaru EE, nie ma też rozmiaru I albo II.
Tak różnie skonstruowana tabela sprawia, że im dalej w alfabecie, tym rozbieżności między rozmiarami są większe. Nie ma sensu sugerowanie się swoim europejskim rozmiarem przy wyborze biustonoszy z naszej oferty. Najlepiej jest zmierzyć się zgodnie z naszymi wskazówkami i znaleźć swój brytyjski rozmiar, po prostu.
Spójrzmy na przykłady
Zobaczmy jak wyglądają metki biustonoszy sprzedawanych w Bra Revolution. Na pierwszy ogień Panache, Cleo by Panache, Sculptresse by Panache, Panache Sport, Panache Swim. Jakiś czas temu marka delikatnie zmieniła sposób oznaczania rozmiarów, więc dla porządku wrzucam zdjęcie obydwu wersji. Na różowo zaznaczyłam rozmiary brytyjskie. Podświetlony rozmiar to dokładnie ten rozmiar, który znajdziesz w naszej tabeli rozmiarów! Jednocześnie zauważ, że wersja AUS, EU czy FR w obydwu metkach różni się tylko oznaczeniem obwodu – w zależności od miary używanej w danym regionie. Panache nie przelicza wielkości misek z systemu brytyjskiego na europejski. Oznaczenie EU oznacza tylko zmianę cali na centymetry – dokładnie tak jak w naszym sklepie.
Teraz zerknijmy na grupę Wacoal. Ten przykład dotyczy marek: Freya, Fantasie, Elomi, B.tempt’d. Tu zaczynają się pewne schody, gdyż marka zdecydowała się pomóc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru właśnie przez przeliczanie rozmiarów. Jak widzisz, mamy tu sporo rozbieżności. Zacznijmy od obwodu. Tu, podobnie jak w przypadku Panache, producent oznacza obwód miarą używaną w danym regionie: 8 (w Australii), 65 (centymetry – EU), 80 (we Francji dodają 15 do wartości w centymetrach), 30 (cale – system brytyjski). Teraz przejdźmy do wielkości miski. Pojawia się H (system brytyjski – zgodny z naszą tabelą), K (próba przeliczenia na system europejski) oraz L (nie mam bladego pojęcia skąd się wzięło! Jeżeli wiesz, daj znać :). Dużo tego, prawda? Więcej, nosisz 65K (rozmiar z przykładu) w polskiej marce? Nie masz pewności, że brytyjskie 30H będzie pasować. To jedynie sugestia – jest tyle innych czynników, że nie można takiego przeliczenia brać 1:1.
Jak znaleźć właściwy rozmiar?
Wróćmy więc do mojej myśli z początku tej notki. Pisałam tam, że między różnymi modelami, nawet tej samej firmy są rozbieżności. To fakt, każda brafiterka ci to powie. Nie są to oczywiście rozbieżności typu 3 rozmiary miseczki mniej lub więcej. Jeżeli jednak hurtem zamówisz wszystkie staniki z naszej oferty w jednym rozmiarze, to okaże się, że niektóre będą ciaśniejsze, inne będą miały nieco większą miseczkę i tak dalej. Kiedy zaczynasz manewrować między markami sprawa komplikuje się jeszcze bardziej.
Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości przed kupnem stanika, to zapraszamy do kontaktu, zawsze z wielką przyjemnością wam doradzimy :). Jeżeli jednak chcecie sięgnąć do doświadczenia całej społeczności stanikomaniaczek, zapraszamy do Internetu 🙂 Na portalu Facebook są grupy, na których można podpytać jak ma się marka X do marki Y, jeśli chodzi o obwód, miskę, fiszbiny – cokolwiek.